Film z Indywidualnych Treningów Muay Thai Wojciecha Kosowskiego 2009

Film z walk Wojciecha Kosowskiego- najlepsze akcje 2006-2007

 

Palestra Gym Warszawa
Palestra

Strona promująca Tajlandię prowadzona
przez Wojciecha Kosowskiego

Brąz na Mistrzostwach Świata MT 2013

Na zakończonych w Bangkoku, Mistrzostwach Świata Muay Thai 2013, zdobyłem brązowy medal. Medal ten wywalczyłem w turnieju amatorskim, w wadze 71-75 kg.

W turnieju tym (rundy 3*2 min) stoczyłem 3 walki. Pierwszą wygrałem przez KO w drugiej rundzie z Libańczykiem. Drugą walkę wygrałem na pkt z Brazylijczykiem. Trzecią walkę (półfinał) przegrałem z Portugalczykiem- zwycięzcą całego turnieju. W mojej kategorii wagowej 71-75 kg, było 16- stu zawodników. 
 
 
W turnieju pro am (bez kasków, rundy 3*3 min), przegrałem na pkt z Ukraińcem (podobnie jak rok wcześniej; podobnie też rok wcześniej nie startował on w turnieju amatorskim, przez co był zupełnie świeży).
 
 
Choć nie powtórzyłem sukcesu z przed roku, czyli zdobycia Mistrzostwa Świata, jestem ogólnie zadowolony. Stoczyłem cztery walki i zdobyłem kolejne doświadczenie, co powinno zaowocować w kolejnych startach.
 
Za rok w marcu, chce podobnie walczyć w obu turniejach, mimo że jest to trudne zadanie.
Poziom Mistrzostw rośnie z roku na rok. Niskie wagi tj do ok. 67 kg, były zdominowane przez Tajów (u mnie w wadze był taj, ale już nie taki dobry). 
 
Zdobyte na walkach doświadczenie, będę oczywiście przekazywał na treningach personalnych.
 
Walka 1/8 finału z Libańczykiem
 
Walka 1/4 finału z Brazylijczykiem
 
Walka 1/2 finału z Portugalczykiem
 
Walka pro am z Ukraińcem
 
Podziękowania dla wszystkich którzy mnie wspierali. Dla Łukasza Brończyka za tarczowanie, Marcina Mietenia za treningi w klinczu, dla Prezesa Polskiego Związku Kickboxingu za pokrycie dużej części kosztów Mistrzostw, dla Maćka Zaborowskiego, za przekazanie 2000 zł na mój wyjazd.
 
Wojciech Kosowski