Film z Indywidualnych Treningów Muay Thai Wojciecha Kosowskiego 2009

Film z walk Wojciecha Kosowskiego- najlepsze akcje 2006-2007

 

Palestra Gym Warszawa
Palestra

Strona promująca Tajlandię prowadzona
przez Wojciecha Kosowskiego

Resocjalizacja poprzez Muay Thai

8 listopada w zakładzie karnym przy ul. Kocjana 3 w Warszawie, został przeprowadzony pokaz muay thai. Uczestniczyło w nim około 150 skazanych. Spotkanie poprowadzone było przez Trenera Kadry juniorów w boksie i trenera klubu Palestra, Zbigniewa Raubo. Pokaz boksu tajskiego dali Wojciech Kosowski i Daniel Prokurat, zawodnicy i trenerzy klubu Palestra, Mistrzowie Świata Muay Thai.

Podczas prawie godzinnego występu i pogadanki, zawodnicy zaprezentowali techniki stosowane w treningu i walce muay thai, tj. krótkie tarczowanie bokserskie, pokaz kopnięć, techniki łokciami oraz kompleksowa tarcza pao.

Większość skazanych wykazywała zainteresowanie, zaciekawienie i zdaje się podziw czy szacunek dla umiejętności zawodników. Techniki nagradzane były brawami.

Być może pokaz był małym krokiem w Ich resocjalizacji. Spełniony został też piąty uczynek miłosierny, mianowicie "Więźniów pocieszać".

Pokaz nie jest uwieczniony, gdyż nie można było robić zdjęć i kręcić (telefony trzeba było zostawić przed wejściem do budynku).

 

Wojciech Kosowski